پاورپوینت بررسی معجزه پلیمر برای هزاره جدید

پاورپوینت بررسی معجزه پلیمر برای هزاره جدید در 44 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

دانلود پاورپوینت بررسی معجزه پلیمر برای هزاره جدید

دانلود پاورپوینت بررسی معجزه پلیمر برای هزاره جدید
پاورپوینت بررسی معجزه پلیمر برای هزاره جدید
بررسی معجزه پلیمر برای هزاره جدید
معجزه پلیمر برای هزاره جدید
پاورپوینت معجزه پلیمر برای هزاره جدید
معجزه پلیمر
پاورپوینت پلیمر
پلیمر برای هزاره جدید
تحقیق درمورد پلیمر
دسته بندی معماری
فرمت فایل pptx
حجم فایل 790 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 44

پاورپوینت بررسی معجزه پلیمر برای هزاره جدید در 44 اسلاید زیبا و قابل ویرایش با فرمت pptx

معجزه پلیمر برای هزاره جدید

Architectural Material
Miracle of Polymer for the New Millennium

چند دهه قبل، معماران تنها میshy;توانستند تصوری از ایدهshy;های خلاقانه و بناهای شگفت انگیز خود داشته باشند، درحالی که امکان ساختن چنین پروژهshy;های جاه طلبانهshy;ای وجود نداشت. اما امروزه ساخت پهنهshy;ای شناور از حبابهای شیشهshy;ای یا استادیوم ورزشی بافته شده از تیرهای فولادی و یا حتی پوشش شفاف چادر مانندی بر روی هزاران متر مربع زمین - که صرفا میshy;توانست در تصور آدمی شکل بگیرد - جنبه عملی به خود گرفته است. هرچند عموم مردم، ساخت چنین بناهایی را حاصل ابتکار و خلاقیت معماران و مهندسان میshy;دانند اما حقیقت اینست که برپایی چنین سازهshy;هایی بیش از هر چیز مدیون ویژگیshy;های منحصر به فرد متریالی است که بطور مخفف ETFE نامیده میshy;شود. nETFE (Ethylene Tetrafluoroethylene) یک پلیمر پایه فلوئوروکربن بسیار بادوام و با قابلیتshy;های فوق العاده است که از آن به عنوان متریال ساختمانی آینده نام برده میshy;شود. این پلیمر شگفت انگیز یک پلاستیک شفاف تفلونی است که جایگزین شیشه و پلاستیکshy;های معمولی در بسیاری از ساختمانها شده است. هر چند این متریال با کارهای معماری شگفت انگیز به جهانیان معرفی شده است اما در حقیقت تاریخچه اختراع آن به دهه 70 میلادی برمیshy;گردد که نخستین بار در صنایع هوانوردی به کار برده شد. ETFEاز حدود 15 سال پیش مورد توجه معماران قرار گرفت و هم اکنون بناهای بسیاری در سرتاسر جهان با استفاده از آن ساخته میshy;شوند.

nETFE در مقایسه با شیشه، امتیازات فوقshy;العادهshy;ای دارد که از آن جمله میshy;توان به وزن بسیار کم آن اشاره کرد، به گونهshy;ای که با دارا بودن یک درصد وزن، هم نور بیشتری را از خود عبور میshy;دهد و هم عایق بهتری محسوب میshy;شود. از لحاظ هزینهshy;های نصب، بین 24 تا 70 درصد صرفه اقتصادی دارد. از دیگر ویژگیshy;های آن میshy;توان به حالت ارتجاعی فوقshy;العاده آن اشاره کرد که میshy;تواند تا 400 برابر وزن خودش را تحمل کند. این متریال به خاطر سطوح کربنی لغزنده خود، بصورت خودکار، گرد و غبار و چرک و لکه را پاک میshy;کند، همچنین طول عمر زیاد داشته و از قابلیت بازیافت برخوردار است. nنمونهshy;ای از کاربردهای ETFE در جهان معماری:
پروژه Eden در انگلستان ((2001 nاین پروژه عظیم ترین بنای ساخته شده با استفاده از ETFE میshy;باشد. این بنا گلخانه بزرگی با گنبدهای ژئودزیک است که قابلیت پرورش انواع گونهshy;های گیاهی بومی اقلیمshy;های مختلف سرتاسر جهان را داراست. از اقلیم مدیترانهshy;ای گرفته تا جنگلهای پرباران استوایی. اما نکته اینجاست که تمام این ویژگیshy;ها مدیون قابلیتهای فوقshy;العاده ETFE نظیر انعطاف پذیری، سبکی، دوام و . است که معمار پروژه نیکولاس گریمشاو را در طراحی و اجرای آن یاری نموده است.

استادیوم Basel در سوئیس

((2001 nاین پروژه توسط معماران هرزوگ و دمورن طراحی شده است. استادیوم شکل پف کرده خود را در نمای بیرونی از پانلهای بادکردهshy;ای به دست آورده است که از ورقshy;های ETFE ساخته شدهshy;اند. برای ایجاد چنین پانلهایی، هوای خشک با فشار به داخل دو ورقshy; ETFE که از تمام جهات به یکدیگر جوش داده شدهshy;اند، دمیده میshy;شود. در نمای این استادیوم نام شهر باسل توسط ورقshy;های ETFE که دارای رنگ قرمز ثابتی هستند حک شده است و در سایر قسمتshy;ها، نما بصورت نیمه شفاف همانند پرده سینما است که با جلوهshy;هایی از طریق پرژکتورها روشن میshy;شوند.

استادیوم Alianz-Arena در آلمان (2005)

این استادیوم فوتبال در مونیخ، ابتکار دیگری از هرزوگ و دمورن است. لقب (قایق بادی) این استادیوم، ریشه در شکل منحصر به فرد و نیز 2800 پانل پف کرده ETFE دارد که نمای خارجی آن را پوشاندهshy;اند. همانند استادیوم باسل، پوسته استادیوم آلیانز هم، شب هنگام روشن میshy;شود و بسته به تیمی که در آن میزبان است به رنگهای قرمز، آبی یا سفید درمیshy;آید.

مرکز بازیهای آبی پکن (2007)

این ساختمان ملقب به مکعب آبی است و میزبان بازیهای آبی المپیک 2008 پکن خواهد بود. در طراحی و ساخت این بنا، بر اساس ایده خاص آن، از 4000 پانل ETFE در جدارهshy;ها و سقف استفاده شده است تا جلوهshy;ای حباب مانند در داخل و خارج آن ایجاد شود. مکعب آبی دارای 5 استخر برای شنا، شیرجه و واترپلو و 17000 سکو برای تماشاگران است. همچنین این ساختمان جزء معدود بناهایی در جهان است که بیشترین بهره وری انرژی را داراست. لایهshy;های حبابی آبی رنگ در نما، این قابلیت را بوجود آورده تا ساختمان همانند یک گلخانه، تا 90 درصد انرژی تابشی خورشید را در خود حبس کرده و از آن برای گرمایش داخلی و گرمایش استخرها استفاده شود.

استادیوم ملی پکن (2007)


به فاصله نیم کیلومتر از مکعب آبی، محل استقرار آشیانه پرنده "Birdrsquo;s Nest" یعنی استادیوم ملی پکن است که کاری دیگر از معماران، هرزوگ و دمورن میshy;باشد. این پروژه تضادی است از یک اسکلت فولادی به هم تنیده صلب و لایه های نرمETFE که با یکدیگر ترکیب شدهshy;اند و در واقع از لایهshy;های ETFE برای پوشش فضاهای میان استراکچر فولادی استفاده شده است.

دانلود پاورپوینت بررسی معجزه پلیمر برای هزاره جدید

نقش مدرسه در پیشگیری کودک آزاری و غفلت

پاورپوینت سیستم مدیریت مکانیزه نت (CMMS)

پاورپوینت شمع کوبی و انواع روش های آن در 85 اسلاید کاربردی همراه با شکل و تصاویر به طور کامل و جامع

پاورپوینت بررسی بهداشت روانی

پاورپوینت مدل های اخلاق در مدیریت

پاورپوینت فیزیولوژی اعصاب (ویژه ارائه کلاسی درس فیزیولوژی ورزشی)

دانلود پاورپوینت معرفی استان هرمزگان

میshy ,های ,etfe ,استادیوم ,ای ,پلیمر ,است که ,شده است ,میshy شود ,هزاره جدید ,معجزه پلیمر ,بررسی معجزه پلیمر ,پاورپوینت بررسی معجزه

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

ترجمه مقاله pazhooheshavaj transfile بهترین های هند باربی های آبی گلشن یاد تجارت الکترونیکی فایل و کسب رایگان ارزهای دیجیتالی salar21 طراحی و ییمانکاری ساختمان مرجع تخصصی سینما و تلویزیون firoozabadyazd