پاورپوینت قانون مورفی چیست

پاورپوینت قانون مورفی چیست شامل 33 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد و برای دانشجویان کاربرد دارد .


مشخصات فایل

تعداد صفحات 33
حجم 4437 کیلوبایت
فرمت فایل اصلی pptx
دسته بندی علوم انسانی


توضیحات کامل

پاورپوینت قانون مورفی چیست

پاورپوینت قانون مورفی چیست شامل 33 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

مختصری از متن

مقدمه

شاید این شوخی را شنیده باشید که <<اگر یک روز جوراب سوراخ پا کنم بزرگراه ها را فرش می کنند تا مجبور شوم کفش خود را در بیاورم.>> یا اینکه <<همیشه نان از طرفی که کره به آن مالیده شده روی زمین می افتد.>> بله! این ها به حکومت قانون مورفی بر زندگی و برنامه ریزی های ما اشاره می کنند. در این مواقع است که احساس می کنیم جهانمان در حال فروپاشی است و کاری از دستمان برنمی آید.

اما قانون مورفی چیست؟ از کجا آمده؟ چه زیرشاخه هایی دارد؟ چگونه با آن روبرو شویم؟ چقدر حقیقت دارد؟ آیا علم آن را تایید می کند؟ برای پاسخ به این پرسش ها و آشنایی بیشتر با قانون معروف مورفی این مبحث را با هم مرور خواهیم کرد .

قانون مورفی چیست؟

قانون مورفی به این نقل قول معروف <<هر جا امکان خطا باشد، خطا رخ خواهد داد>> که به ادوارد مورفی (Edward Murphy) مهندس نیرو هوایی آمریکایی نسبت داده شده است، بازمی گردد. طبق این قانون همه چیز ذاتا دچار اشتباه و دردسر می شود مگر اینکه برای درست شدن آن تلاشی انجام شده باشد. در واقع خطا ها و اشتباهات در بدترین زمان رخ داده و باعث می شوند کار پیش نرود. مثل زمانی که آن دسته کلیدی را گم می کنید که تنها یکی از آن دارید یا جی پی اس گوشی تان زمانی از کار می افتد که در محله ای نا آشنا پیاده روی می کنید. پیام اصلی قانون مورفی این است که اگر برای انجام کاری احتمال خطا وجود داشته باشد حتما کسی آن را مرتکب خواهد شد و خطای احتمالی رخ خواهد داد.

مبنای این ضرب المثل به اوایل قرن ۱۹ بازمی گردد. اما وقتی مشهور شد که ادوارد مورفی هنگام کار روی یک پروژه در پایگاه هوایی ادواردز، خطای فنی ایجاد شده توسط یکی از تکنسین های جوان را پیدا کرد و گفت: <<اگر راهی برای انجام اشتباه وجود داشته باشد، او آن را پیدا خواهد کرد.>> سپس دکتر جان پاول استپ (Dr. John Paul Stapp) که با این پروژه همکاری می کرد، از خطا های فراگیر یادداشت برداری کرد و قانونی ساخت که با عنوان قانون مورفی از آن یاد می شود. بعداً، در یک کنفرانس مطبوعاتی، هنگامی که خبرنگاران از او پرسیدند که چگونه از حوادث احتمالی اجتناب کرده است، استپ خاطرنشان کرد که به قانون مورفی پایبند هستند و این قانون به آن ها کمک می کند تا از اشتباهات متداول جلوگیری کنند. این گفته در مورد قانون مورفی خیلی زود گسترش یافت.

دیدگاه های علمی و آکادمیک در مورد قانون مورفی

به گفته ریچارد داوکینز (Richard Dawkins)، قوانینی مانند قانون مورفی و قانون سودا مزخرف هستند، زیرا برای تحقق یافتن به اشیاء بی جان احتیاج دارند. داوکینز خاطرنشان می کند که یک گروه خاص از وقایع ممکن است همه زمان ها اتفاق بیفتد، اما فقط وقتی به یک مزاحمت تبدیل می شوند به آن ها توجه می شود. او به عنوان نمونه به تداخل سر و صدای هواپیما با فیلمبرداری صحنه ای از یک فیلم اشاره می کند؛ هواپیما ها همیشه در آسمان هستند، اما فقط وقتی به حضور آن ها توجه می شود که مشکلی ایجاد کنند. این نوعی <<تعصب تأیید>> است. به موجب قاعده <<تعصب تایید>> یک محقق شواهدی را برای تأیید ایده های از قبل شکل گرفته خود جستجو می کند، اما به دنبال شواهدی نیست که با آن ها مغایرت داشته باشد.

همین طور دیوید هاد (David Hand)، استاد ریاضیات و پژوهشگر ارشد تحقیقاتی در امپریال کالج لندن، اشاره می کند که وقتی فرد انتظار دارد گاهی اوقات نوعی از وقایع پیش بینی شده توسط قانون مورفی اتفاق بیفتد، قاعده <<تعصب انتخاب>> تضمین می کند که آن فرد این وقایع را به یاد بیاورد. اما بسیاری از اوقات که بر خلاف انتظارش حوادث مطابق قانون مورفی پیش نرفته است را فراموش می کند.

و .

فهرست مطالب

مقدمه

قانون مورفی چیست؟

دیدگاه های علمی و آکادمیک در مورد قانون مورفی

قانون مورفی، منفی نگری یا ابرازی برای برنامه ریزی؟

قانون مورفی و عشق و ازدواج

قانون مورفی و تجارت

۱۰ نسخه از قانون مورفی در مورد حقایق جهانی

سخن آخر

عنوان : قانون مورفی چیست

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 33

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

قانون مورفی چیست


توضیحات بیشتر و دانلودصدور پیش فاکتور، پرداخت آنلاین و دانلود

نقش مدرسه در پیشگیری کودک آزاری و غفلت

پاورپوینت سیستم مدیریت مکانیزه نت (CMMS)

پاورپوینت شمع کوبی و انواع روش های آن در 85 اسلاید کاربردی همراه با شکل و تصاویر به طور کامل و جامع

پاورپوینت بررسی بهداشت روانی

پاورپوینت مدل های اخلاق در مدیریت

پاورپوینت فیزیولوژی اعصاب (ویژه ارائه کلاسی درس فیزیولوژی ورزشی)

دانلود پاورپوینت معرفی استان هرمزگان

مورفی ,پاورپوینت ,ها ,های ,یک ,چیست ,قانون مورفی ,مورفی چیست ,می کند ,که با ,پاورپوینت قانون ,پاورپوینت قانون مورفی ,مورد قانون مورفی ,قانون مورفی چیست؟ ,عنوان قانون مورفی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

ترجمه مقاله abomoshtagh65 rivermooneld **********جغددانا*********** مقالات سئو لینک یاب - لینک گروه تلگرام - لینک کانال تلگرام ام پی فایل - مرجع خرید فایل های دانشگاهی omid12 هواداران سوباسا نابترینها مرور فایرورکس